Licensed to Gordon College Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/17/2017 02:42 PM
                UNE vs Gordon College Jan 17, 2017 - 1/17/2017                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of New England  'A'                    1:57.25    2:01.57   11  
     1) Leach, Taryn 18                 2) Thomsen, Lindsey 21            
     3) Burgess, Kayla 21               4) Bautz, Eleni 21                
       31.63    33.88    29.84    26.22                                    
  2 Gordon College Swim Team  'A'                     2:01.67    2:03.44    4  
     1) Bragg, Alexa 21                 2) Jekums, Jena 20                
     3) Collard, Amber 18               4) Lyons, Caris 20                
       31.06    36.84    29.98    25.56                                    
  3 Gordon College Swim Team  'B'                          NT    2:06.99    2  
     1) Hall, Alex C 21                 2) Snavely, Leah 20               
     3) David, Megan 19                 4) Bacon, Abby 18                 
       32.66    35.21    31.55    27.57                                    
  4 University of New England  'B'                         NT    2:07.06  
     1) Rybicki, Andrea 21              2) Goud, Briana 20                
     3) Hanley, Samantha 21             4) Travers, Emmie E 22            
       32.30    36.25    31.14    27.37                                    
  5 University of New England  'C'                         NT    2:10.90  
     1) Paulison, Taylor                2) Earley, Jordan 21              
     3) Robitaille, Nicole 19           4) Belleavoine, Faith 18          
       34.57    35.84    31.38    29.11                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordon College Swim Team  'A'                     1:50.92    1:53.81   11  
     1) Petersen, Caleb 21              2) Kessner, Langdon 21            
     3) Cicchelli, Jack 20              4) Drukker, Dean 22               
       29.91    33.09    26.42    24.39                                    
  2 University of New England  'A'                    1:55.85    2:04.52    4  
     1) Williams, Owen                  2) Banks, Matt 20                 
     3) Dasaro, Mike 20                 4) Bartlett, Keith 21             
       29.77    37.56    32.32    24.87                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fellows, Emily            21 UNE                 11:57.47   12:02.86    9  
      32.75   34.93   36.24   36.00   36.62   36.47   36.41   36.93
      36.53   36.27   36.55   36.42   36.53   36.64   36.73   36.56
      36.05   36.04   36.75   35.44                                
  2 Collard, Amber            18 GCST                12:12.26   12:25.52    4  
      32.91   35.48   36.91   37.50   37.76   37.71   38.25   38.21
      38.30   38.02   37.51   38.43   38.60   37.54   37.78   37.95
      37.37   36.88   36.56   35.85                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Aaron              18 GCST                11:26.57   11:24.81    9  
      29.22   32.39   33.04   33.55   33.57   34.52   34.28   34.40
      34.70   35.30   35.38   34.91   35.63   34.34   34.56   35.94
      35.07   35.07   35.92   33.02                                
  2 Sniady, Thomas            22 UNE                 11:38.90   11:34.10    4  
      29.93   32.34   33.22   33.91   34.47   34.32   34.90   35.52
      35.61   35.82   35.39   35.35   35.61   35.71   35.91   35.38
      35.90   35.48   35.43   33.90                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bautz, Eleni              21 UNE                  2:13.77    2:07.79    9  
      28.96   32.07   33.03   33.73                                
  2 Lyons, Caris              20 GCST                 2:07.20    2:10.58    4  
      29.27   32.64   34.35   34.32                                
  3 Riley, McKenna            19 UNE                  2:08.11    2:11.44    3  
      30.39   33.00   34.47   33.58                                
  4 Barkas, Aleeza            21 UNE                  2:20.68    2:23.46    2  
      33.13   36.66   36.96   36.71                                
  5 Hallenbeck, Leanne        17 GCST                 2:30.39    2:29.38    1  
      33.12   37.27   39.54   39.45                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drukker, Dean             22 GCST                 1:54.11    1:56.79    9  
      26.48   29.24   30.51   30.56                                
  2 Lowell, Kenny             19 GCST                 2:04.49    2:04.15    4  
      28.63   31.10   32.46   31.96                                
  3 King, Connor                 UNE                  2:07.65    2:04.39    3  
      29.15   32.19   32.55   30.50                                
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leach, Taryn              18 UNE                    30.81      31.56    9  
  2 Rybicki, Andrea           21 UNE                    31.32      32.02    4  
  3 Hall, Alex C              21 GCST                   31.43      32.73    3  
  4 Paulison, Taylor             UNE                    33.75      33.95    2  
  5 Lowe, Mariah              21 GCST                   33.93      34.08    1  
 -- Harris, Anne              19 GCST                   33.30     X34.00  
 -- Shriver, Juliane          18 UNE                    35.55     X34.73  
 -- Kane, Elissa              19 UNE                    35.48     X36.19  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Owen               UNE                    28.85      28.56    9  
  2 Bartlett, Keith           21 UNE                    29.99      29.69    4  
  3 Davis, Jeff               19 GCST                   30.19      29.73    3  
  4 Petersen, Caleb           21 GCST                   29.09      29.90    2  
  5 Hall, Kyle                   UNE                    37.27      35.34    1  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earley, Jordan            21 UNE                    35.78      36.11    9  
  2 Snavely, Leah             20 GCST                      NT      36.30    4  
  3 Goud, Briana              20 UNE                    35.99      36.74    3  
  4 Jekums, Jena              20 GCST                   37.19      38.29    2  
  5 Mahar, Maddie             19 UNE                    39.26      39.61    1  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kessner, Langdon          21 GCST                   31.38      33.75    9  
  2 Austin, Joshua            20 GCST                   34.10      35.83    4  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgess, Kayla            21 UNE                  1:04.23    1:06.14    9  
      31.37   34.77                                                
  2 Robitaille, Nicole        19 UNE                  1:05.95    1:10.14    4  
      33.00   37.14                                                
  3 Jekums, Jena              20 GCST                      NT    1:11.02    3  
      33.63   37.39                                                
  4 Hanley, Samantha          21 UNE                  1:13.18    1:12.85    2  
      33.24   39.61                                                
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cicchelli, Jack           20 GCST                   59.84    1:00.98    9  
      28.44   32.54                                                
  2 King, Connor                 UNE                  1:06.35    1:07.81    4  
      31.55   36.26                                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomsen, Lindsey          21 UNE                    25.00      25.95    9  
  2 Bacon, Abby               18 GCST                   27.50      28.06    4  
  3 Hanley, Sarah                UNE                    27.51      28.20    3  
  4 Travers, Emmie E          22 UNE                    27.12      28.37    2  
  5 Hallenbeck, Leanne        17 GCST                   29.99      31.28    1  
 -- Barkas, Aleeza            21 UNE                    29.30     X30.77  
 -- Mahar, Maddie             19 UNE                    31.55     X32.82  
 -- Kane, Elissa              19 UNE                    31.81     X33.29  
 -- Springer, Kelsey          19 UNE                    32.72     X33.40  
 -- Shriver, Juliane          18 UNE                    33.68     X34.07  
 -- Tinkham, Sally            21 GCST                   35.42         DQ  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jeff               19 GCST                   24.46      25.08    9  
  2 Lewis, Aaron              18 GCST                   24.76      25.35    4  
  3 Bartlett, Keith           21 UNE                    25.41      25.91    3  
  4 Lowell, Kenny             19 GCST                   26.19      26.60    2  
  5 Williams, Owen               UNE                    25.88      27.13    1  
  6 Hall, Kyle                   UNE                    28.41      29.03  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bautz, Eleni              21 UNE                    56.17      57.31    9  
      27.72   29.59                                                
  2 Lyons, Caris              20 GCST                   58.68    1:00.54    4  
      29.22   31.32                                                
  3 Hanley, Sarah                UNE                  1:01.78    1:03.09    3  
      30.78   32.31                                                
  4 Belleavoine, Faith        18 UNE                  1:00.91    1:03.27    2  
      30.47   32.80                                                
  5 Hallenbeck, Leanne        17 GCST                 1:07.33    1:10.96    1  
      33.87   37.09                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drukker, Dean             22 GCST                   51.75      52.44    9  
      25.19   27.25                                                
  2 Davis, Jeff               19 GCST                   56.35      56.74    4  
      26.59   30.15                                                
  3 Austin, Joshua            20 GCST                      NT    1:01.98    3  
      28.57   33.41                                                
  4 Banks, Matt               20 UNE                  1:03.80    1:03.54    2  
      30.11   33.43                                                
  5 Dasaro, Mike              20 UNE                  1:04.06    1:05.14    1  
      31.62   33.52                                                
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bragg, Alexa              21 GCST                      NT    1:06.65    9  
      32.04   34.61                                                
  2 Riley, McKenna            19 UNE                  1:07.55    1:08.98    4  
      33.40   35.58                                                
  3 Rybicki, Andrea           21 UNE                  1:09.72    1:10.92    3  
      33.92   37.00                                                
  4 Hall, Alex C              21 GCST                 1:08.87    1:11.91    2  
      34.81   37.10                                                
  5 Paulison, Taylor             UNE                  1:14.61    1:13.91    1  
      36.17   37.74                                                
  6 Lowe, Mariah              21 GCST                 1:10.72    1:15.84  
      36.00   39.84                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Owen               UNE                  1:03.56    1:04.33    9  
      32.48   31.85                                                
  2 Petersen, Caleb           21 GCST                 1:03.16    1:05.63    4  
      32.24   33.39                                                
  3 Austin, Joshua            20 GCST                 1:11.72    1:16.67    3  
      36.34   40.33                                                
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earley, Jordan            21 UNE                  1:13.97    1:18.07    9  
      37.26   40.81                                                
  2 Snavely, Leah             20 GCST                      NT    1:18.14    4  
      37.48   40.66                                                
  3 Goud, Briana              20 UNE                  1:16.92    1:18.74    3  
      37.71   41.03                                                
  4 Burgess, Kayla            21 UNE                       NT    1:23.14    2  
      39.41   43.73                                                
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kessner, Langdon          21 GCST                 1:10.29    1:15.46    9  
      35.11   40.35                                                
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fellows, Emily            21 UNE                  5:48.59    5:56.28    9  
      32.29   34.76   35.71   36.27   36.84   36.78   36.50   36.24
      35.65   35.24                                                
  2 David, Megan              19 GCST                 6:07.20    5:57.13    4  
      32.62   34.82   35.02   36.51   36.93   37.02   36.79   36.77
      36.84   33.81                                                
  3 Leach, Taryn              18 UNE                       NT    6:09.14    3  
      33.95   36.42   37.03   37.83   37.69   36.76   38.01   37.86
      38.50   35.09                                                
  4 Bacon, Abby               18 GCST                 6:17.63    6:12.96    2  
      33.21   36.87   37.98   37.96   38.53   38.06   38.54   38.24
      38.02   35.55                                                
  5 Springer, Kelsey          19 UNE                  6:49.13    6:55.24    1  
      37.34   41.61   41.67   42.00   42.69   42.74   42.61   42.97
      41.58   40.03                                                
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Aaron              18 GCST                 5:34.95    5:29.81    9  
      29.24   32.80   33.05   33.89   33.59   34.25   33.79   33.45
      34.28   31.47                                                
  2 Sniady, Thomas            22 UNE                  5:32.66    5:30.37    4  
      29.76   32.67   33.55   33.39   34.18   33.70   33.97   33.57
      33.86   31.72                                                
  3 Lowell, Kenny             19 GCST                 5:53.05    5:49.26    3  
      31.37   34.45   35.61   35.85   36.38   36.60   36.26   35.88
      35.49   31.37                                                
  4 King, Connor                 UNE                  5:45.34    5:50.78    2  
      30.61   34.20   35.88   36.45   36.25   36.14   36.57   36.19
      36.31   32.18                                                
 
Event 23  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomsen, Lindsey          21 UNE                    28.41      29.19    9  
  2 Collard, Amber            18 GCST                   28.64      29.27    4  
  3 Jekums, Jena              20 GCST                      NT      30.30    3  
  4 Robitaille, Nicole        19 UNE                    30.66      31.64    2  
  5 Goud, Briana              20 UNE                       NT      33.92    1  
 -- Harris, Anne              19 GCST                   33.01     X33.84  
 
Event 24  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cicchelli, Jack           20 GCST                   25.54      26.87    9  
  2 Dasaro, Mike              20 UNE                    31.58      31.68    4  
  3 Banks, Matt               20 UNE                       NT      32.74    3  
  4 Hall, Kyle                   UNE                    36.02      36.23    2  
 
Event 25  Women 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomsen, Lindsey          21 UNE                  1:04.11    1:06.70    9  
      31.66   35.04                                                
  2 Bragg, Alexa              21 GCST                      NT    1:08.57    4  
      31.23   37.34                                                
  3 Riley, McKenna            19 UNE                  1:08.31    1:11.15    3  
      33.04   38.11                                                
  4 David, Megan              19 GCST                 1:12.24    1:11.98    2  
      32.27   39.71                                                
  5 Hanley, Samantha          21 UNE                  1:11.43    1:12.29    1  
      33.11   39.18                                                
 -- Rybicki, Andrea           21 UNE                       NT   X1:12.10  
      31.34   40.76                                                
 -- Mahar, Maddie             19 UNE                  1:19.51   X1:19.83  
      38.27   41.56                                                
 
Event 26  Men 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kessner, Langdon          21 GCST                 1:04.69    1:04.97    9  
      30.71   34.26                                                
  2 Bartlett, Keith           21 UNE                  1:08.90    1:07.45    4  
      30.53   36.92                                                
  3 Petersen, Caleb           21 GCST                 1:08.73    1:08.99    3  
      31.30   37.69                                                
  4 Sniady, Thomas            22 UNE                  1:08.20    1:12.44    2  
      35.18   37.26                                                
  5 Banks, Matt               20 UNE                  1:14.22    1:15.33    1  
      34.19   41.14                                                
 
Event 27  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordon College Swim Team  'A'                     1:46.78    1:49.08   11  
     1) Collard, Amber 18               2) Bragg, Alexa 21                
     3) David, Megan 19                 4) Lyons, Caris 20                
       30.77    24.42    27.46    26.43                                    
  2 University of New England  'A'                    1:46.80    1:49.60    4  
     1) Burgess, Kayla 21               2) Bautz, Eleni 21                
     3) Riley, McKenna 19               4) Travers, Emmie E 22            
       28.65    26.01    27.70    27.24                                    
  3 University of New England  'B'                         NT    1:57.15    2  
     1) Hanley, Sarah                   2) Belleavoine, Faith 18          
     3) Leach, Taryn 18                 4) Hanley, Samantha 21            
       29.10    29.53    28.96    29.56                                    
  4 Gordon College Swim Team  'B'                          NT    1:59.49  
     1) Snavely, Leah 20                2) Hallenbeck, Leanne 17          
     3) Lowe, Mariah 21                 4) Bacon, Abby 18                 
       29.30    31.50    30.70    27.99                                    
  5 University of New England  'C'                         NT    2:11.56  
     1) Barkas, Aleeza 21               2) Kane, Elissa 19                
     3) Shriver, Juliane 18             4) Springer, Kelsey 19            
       31.00    33.18    33.49    33.89                                    
 
Event 28  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordon College Swim Team  'A'                     1:38.85    1:40.06   11  
     1) Lewis, Aaron 18                 2) Davis, Jeff 19                 
     3) Cicchelli, Jack 20              4) Drukker, Dean 22               
       26.47    24.33    24.79    24.47                                    
  2 University of New England  'A'                    1:48.52    1:52.59    4  
     1) King, Connor                    2) Dasaro, Mike 20                
     3) Sniady, Thomas 22               4) Hall, Kyle                     
       26.65    29.29    27.92    28.73                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. University of New England           171   2. Gordon College Swim Team             83
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. Gordon College Swim Team            151   2. University of New England            71